FAQ o Tramadol

FAQ o TramadolFAQ o Tramadol: na tej stronie znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat Tramadolu. W przypadku innych pytań, prosimy o skorzystanie z formularza kontaktowego.

Jakie są skutki uboczne Tramadolu?
Jak każdy lek również i Tramadol może wywołać skutki uboczne. Najczęście występujące skutki uboczne to zmęczenie. Na tej stronie znajdują się szczegółowe informacje.

Czy mogę prowadzić samochód podczas kuracji Tramadolem?
Przez pierwsze dwa tygodnie zażywania leku kierowanie pojazdami jest odradzane. Tramadol może wywoływać zmęczenie, zawroty głowy i opoźnioną reakcję. Większość pacjentów nie odczuwa skutków ubocznych po dwóch tygodnia, kiedy organizam jest już przyzwyczajony do leku.

Czy mogę spożywać alkohol w połączeniu z Tramadolem?
Alkohol może wzmagać skutki uboczne Tramadolu, organizm może również szybciej reagować na alkohol.

Czy muszę dostować dietę?
Pacjent nie musi zmieniać swojej diety podczas kuracji Tramadolem.

Czy mogę zażywać Tramadol w ciąży?
Obecnie brakuje dowodów co do bezpieczeństwa stosowania Tramadolu u kobiet w ciąży. Nie należy podawać leku w I trymestrze ciąży, stosowanie w II i III trymestrze jedynie w przypadku gdy korzyści przewyższają potencjalne ryzyko i tylko w konsultacji z lekarzem.

Czy mogę zażywać Tramadol podczas karmienia piersią?
Stosowanie Tramadolu podczas karmienia piersią musi być skonsultowane z lekarzem.

Czy Tramadol jest dostępny tylko na receptę?
Tak, Tramadol jest lekiem dostępnym tylko po wyraźnym zaleceniu lekarza i niezbędna jest recepta. Jeśli zamawiają Państwo Tramadol na naszej stronie u naszego partnera Dokteronline.com, przed złożeniem zamówienia niezbędne jest wypełnienie kwestionariusza. Znajdują się tam pytania, które zadałby również lekarz pierwszego kontaktu podczas standardowej wizyty. Na podstawie wypełnionej listy niezależny i zarejestrowany lekarz wypisuje receptę. W przypadku wątpliwości, lekarz skontaktuje się z Państwem bezpośrednio. Recepta jest wysyłana do zarejestrowanej apteki w Unii Europejskiej. Farmaceta kontroluje receptę, pakuje leki i wysyła na podany przez Państwa adres.

Jeśli mają Państwo inne pytania, prosimy o ich przesłanie za pomocą formularza kontaktowego.