Skutki uboczne Tramadolu

Skutki uboczne TramadoluSkutki uboczne Tramadolu: jak każdy lek również i Tramadol może wywołać skutki uboczne. Pacjent może uskarżać się na następujące skutki uboczne: nudności i zawroty głowy, wymioty, zaparcie, potliwość, suchość w ustach, ból głowy, dezorientacja. Ponadto może wystąpić: kołatanie serca, zaburzenia rytmu serca, hipotonia ortostatyczna, zapaść, odruch wymiotny, uczucie ucisku w żołądku, wzdęcia oraz reakcje skórne taki jak świąd lub pokrzywka.

Sporadycznie pacjent może uskarżać się na spowolnienie ruchowe, zmianę apetytu, trudności w oddawaniu moczu; reakcje psychiczne (zmiany nastroju i aktywności, zmiany w zdolności odczuwania i rozpoznawania), podwyższenie ciśnienia tętniczego, a także reakcje nadwrażliwości (duszność, skurcz oskrzeli, świszczący oddech).

Po zażywaniu Tramadolu może się rozwinąć uzależnienie i mogą wystąpić objawy związane z reakcją odstawienia, podobne do obserwowanych po odstawieniu innych opioidów (pobudzenie, niepokój, drażliwość, bezsenność, nadmierna ruchliwość, drżenia oraz objawy ze strony przewodu pokarmowego).

Podczas stosowania leku nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych.