Tramadol i ból

Tramadol i ból: Tramadol to silny lek przeciwbólowy, zaliczany do grupy słabych opioidów. Tramadol jest przepisywany przez lekarzy w przypadku takich dolegliwości jak silny ból, ból nerwów i stawów (zapalenie kości i stawów).

Czym jest ból?

Tramadol i bólBól powstaje pod wpływem różnych bodźców. Ból może pojawić się w przypadku uszkodzenia części ciała lub kiedy coś w organizmie nie funkcjonuje poprawnie i nerwy wysyłają sygnał do mózgu. Ból pełni ważną rolę, bo to właśnie dzięki niemu odbieramy sygnał o chorobie lub uszkodzeniu ciała.

Tramadol i ból

Leczenie bólu rozpoczynamy zazwyczaj od paracetamolu, który jest lekiem dostępnym bez recepty. W przypadku, kiedy paracetamol nie działa wystarczająco silnie lub jeżeli mówimy o stanie zapalnym czy też dolegliwościach reumatycznych, najczęściej lekarze przepisują diclofenac i ibuprofen. Ibupofren jest dostępnych w niskich dawkach bez recepty.

W przypadku poważnych bólów, kiedy powyżej wymieniony lekie nie działają skutecznie, lekarze zalecają stosowanie Tramadolu. Tramadol jest lekiem, który mieści się w kategorii leków przeciwbólowych (opioidów) takich jak morfina. Jest to silny środek o działaniu przeciwbólowym.

Jak działa Tramadol?

Tramadol ma wpływ na niektóre komórki nerwowe. Sygnał bólu jest transmitowany do mózgu za pośrednictwem układu nerwowego. Tramadol zapewnia, że sygnał jest mniejszy lub nie dociera w ógóle, dlatego pacjent nie odczuwa bólu.